Publikováno Napsat komentář

Jak vyrobit krásný domeček pro panenky

Nejoblíbenější hračka malých holčiček je zaručeně panenka. A vaší úlohou tak není jen postarat se o vaši holčičku, ale stejně tak se musíte starat o její panenku, častěji spíše o více panenek. Abyste obstáli, musíte plnit všemožná přání své dcerky. A určitě tušíte, že jednoho dne přijde s přáním domečku pro panenky. 

V jednoduchosti je krása

Úkol, postavit domeček pro panenky, není nikterak složitý, nicméně abychom vám dodali kuráž, přinášíme vám návod na jednoduchý domeček pro panenky, na který nebudete potřebovat žádné speciální schopnosti ani vybavení.Vystačíte si pouze s kartonem, lepidlem a hezkou dekorací. 

Základní potřeby jsme si vylíčili, nyní přejděme k samotným činům. Jelikož panenky mohou mít různé velikosti, musíme jim přizpůsobit i velikost našeho domečku. Proto dříve, než začneme se samotnou stavbou, musíme si promyslet, jak bude náš domeček ideálně vypadat.

Domeček pro panenky z krabice? Proč ne

Naše panenky jsou malé, a tak jsme zvolili menší domeček se dvěma patrya celkově třemi místnostmi. Na stavbu jsme využili krabici bez víka, kterou jsme položili na bok, čímž nám vznikl základ pro domeček.

Krabice na stabu domu pro panenky
Na stavbu nám bohatě stačí jedna krabice

Zbylé části krabice můžeme využít na jednotlivé stěny mezi místnostmi a na střechu domečku. Ač na první pohled nevypadá kartonová krabice příliš lákavě, musíme myslet na to, že jde pouze o základní konstrukci, kterou si různě dobarvíme nebo přelepíme hezkou tapetou.

Tapeta a barevné papíry na stěnách
Úprava vzhledu našeho domečku

” Ač na první pohled nevypadá kartonová krabice příliš lákavě, dekorací ji dodáme úplně nový šmrnc”

Ve střední příčce, která odděluje jednotlivá patra, musíme vyřezat otvor, kudy povedou do druhého patra schody. Vytvoření schodů je asi nejsložitější úlohoupři stavbě našeho domečku. Ty musíme postupně jeden po druhém vyrobit a lepit tak, aby nám vytvořily hezkou cestičku do horního patra. 

Schody vedoucí do druhého patra domečku
Tvorba schodiště do druhého patra domečku

Pokud máme všechny konstrukční prvky hotovy, můžeme se pustit do dekorace. V dekoraci se samozřejmě fantazii meze nekladou, proto je na každém z vás, jaký zvolíte nábytek nebo jaké nalepíte obrázky na stěny.

Nábytek v jednom z pokojů
Dekorace jednoho z pokojů

Všechny potřebné práce máme hotovy, domeček je vybaven, krásně upraven a nezbývá tedy než zavolat dcerku a sledovat její radost při pohledu na váš výtvor. A radost dcerky je přece ten hlavní důvod, proč jste se do stavby domečku pro panenky pouštěli.

Finální výtvor domečku pro panenky
Vlastnoručně vytvořený domeček pro panenky

Pro dceru vždy to nejlepší

Stavba tohoto jednoduchého domečku pro panenky nezabere více než jedno odpoledne, a přitom vaše dcerka si s ním a svými panenkami užije spoustu zábavy. Pokud si však na tvorbu domečku pro panenky sami nevěříte, nevěšte hlavu, můžete dcerce pořídit již hotový domeček a bez námahy.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.